Oktoberfest istorija

Sekant Bavarijos pavyzdžiu, Lietuvoje taip pat švenčiama Oktoberfest šventė. Kad nepamirštumėme originaliosios Miuncheno Oktoberfest istorijos, siūlome trumpą apžvalgą:

Idėja

Ne karalius ir ne ministras, tačiau eilinis pareigūnas savo idėja padėjo pamatus Oktoberfest šventei.

Būtent šis pareigūnas, Bavarijos nacionalinės gvardijos narys pasiūlė švęsti Bavarijos kronprinco Liudviko ir Saksonijos Hildburghauzeno princesės Teresės vestuves, organizuojant didžiules žirgų lenktynes bei sukviečiant miestelėnus.

Bankininkas ir kavalerijos majoras Andreas von Dall’Armi pateikė šį pasiūlymą Bavarijos karaliui Maxui Juozapui I, kuris tuoj pat juo susižavėjo.

Pirmoji Oktoberfest šventė

1810 m. spalio 12 d. susituokusios karališkosios poros garbei, 1810 m. spalio 17 d. įvyko pirmosios žirgų lenktynės dabartinėje Theresienwiese vietoje, kuri tuo metu buvo dar tik miesto pakraštyje ir tik vėliau buvo pavadinta nuotakos princesės Teresės vardu.

Ir tai tęsiasi

Praėjus metams po karališkųjų vestuvių visi buvo vieningos nuomonės, jog ši šventė turi būti tęsiama. Naujuoju šventės organizatoriumi tapo „Bavarijos žemės ūkio asociacija“, kuriai tai buvo puiki proga pristatyti savo pasiekimus. 1813 m. dėl Napoleono karų Oktoberfest šventė pirmą kartą turėjo būti atšaukta.

XIX a. pabaigoje Oktoberfest vis labiau įšaugo į šventę, kokią mes žinome šiandien. Tai ir  kioskai bei karuselės, vis gausiau dalyvaujantys mugės prekeiviai, vietoj mažų alaus kioskų įrengtos didelės alaus daryklų palapinės su liaudiškos muzikos kapelomis.

Oktoberfest šventė šiandien

Šiandien Oktoberfest yra viena didžiausių švenčių pasaulyje, kuri kasmet pritraukia apie šešis milijonus lankytojų. Vis daugiau svečių į Vokietiją atvyksta ne tik iš kaimyninių šalių kaip Italija, Austrija ar Olandija, bet ir iš JAV, Japonijos bei Australijos.

Daugiau informacija: www.oktoberfest.de

Facebook